Lip 17 2011

Zbogom Marinko

Objavljeno u: In Memoriam

Teško je naći pravu riječ kad dođe trenutak oprostiti se s istinskim prijateljem kakav je bio Marijan (Marinko) Lovrić. Misli otupe, zasjaji suza u oku, te glavom lete samo sjećanja na predobre trenutke provedene s Tobom, prijatelju. Ne sjećam se kad si došao  u naš aeroklub i u naše živote, ali sjećam se da je to bilo  tiho i nenametljivo iako si već tada bio letačka legenda. Legenda koja je ostvarila svoje dječačke snove i vinula se u plavetnilo neba prošavši evoluciju od jedrilica bacanih iz praćke do Miga 21. Znanje o letenju, aerodinamici i tehnici letenja nesebično si bio spreman podijeliti ne samo sa letačima, nego i s običnim ljudima, znatiželjnicima kojima bi svim svojim velikim srcem objašnjavao što to zapravo avion «drži» u zraku. Ako sam ikada poznavao čovjeka koji je živio da bi letio i obratno, letio da bi živio, onda si to bio Ti. Nezaboravna su nam druženja u našoj kućici kraj hangara uz sir, špek i pivu i pilotske doživljaje Tvog nemirnog života. Kao onaj kad Ti je uletjela osa u pitot cijev Miga i otkaza brzinomjera. I stotina drugih. Tek sada u gorkoj spoznaji da su takvi trenuci zauvijek izgubljeni za nas, vidim da si jedan dio sebe ugradio u živote svih nas iz Aerokluba Ivanić. Ostaje nam samo nada da ćeš nas dočekati «gore» sa samo sebi svojstvenim osmjehom i neizbježnim pitanjem «Pa gdje si ti?»

Marinko, miran let u plavetnilu beskraja žele Ti svi članovi Aerokluba Ivanić, a Tvojoj obitelji i obitelji kolege Vladimira Bodiša iskrena sućut.

4 Odgovora na “Zbogom Marinko”

1. Vilko kaže:

Čvoks,
    jako lijepo.
    Vilko

2. Milan kaže:

Znao sam Marinka samo iz viđenja , u prolazu , ali je uvijek pokazao veselo, nasmijano lice, zračio optimizmom i dobronamjernošću. Veliki gubitak za letenje u Hrvastkoj. Neka im je vječna slava i hvala na svemu što su učinili za letenje. Počivali u miru. Milan

3. Cvox kaže:

Sprovod našeg Marinka bit će u srijedu 22.6. u 16 sati na groblju u Vrbovečkoj Dubravi.

4. Marina Lovrić kaže:

Hvala na ovim preljepim riječima o mom tati, tek sam sad vidjela ovaj tekst…i dirnulo me jako, drago mi je što je uza sebe i u ovim vašim druženjima imao tako dobre prijatelje i ljude koji ga se rado sječaju i time nastavljaju njegov život u mom i svim vašim srcima